Dětská trampolína zmírní stres, zvedne náladu a posílí kondici


Skvělý antistres – mnozí lidé ve snaze potlačit stres provádí různé techniky, některé skvělé, jiné zcela nevhodné. Kupříkladu proti stresu může dočasně zabrat konzumace sladkostí, to se pak ale projeví na závislosti na cukru a ještě větším stresu, nehledě na nadváze a obezitě. K těm lepším antistresům patří kinetický písek, plastelína, někdy pomůže malování pastelkami či fixami a ve filmech o řídících letového provozu se můžete všimnout, jak jim pomáhá od enormního tlaku házení si s malým https://neoluxor.cz/blog/souteze/velka-soutez-s-malym-princem–1954/ míčkem.

dívky na trampolíně

Rádi bychom vám připomněli ještě jeden způsob, jak se zbavit stresu a „zabít zároveň jednou ranou více much“. Skákání na trampolíně. Může to být dětská trampolína i nářadí určené pro dospělé, na zahradě si může dopřát tento pohyb celá rodina.

Jakmile se začnete na pružné podložce pohybovat, na vaše tělo budou působit dvě základní fyzikální síly – odstředivá a gravitační. Jejich vzájemnou interakcí dochází při výskoku ke krátkodobému beztížnému stavu, což zlepšuje vyplavování endorfinů a navozuje celkovou psychickou pohodu. Ostatně, můžete se o tom dočíst na mnoha místech, že trampolíny zlepšují náladu.

trampolína s ochrannou sítí

Velkou důležitost má také samotný pohyb, ten je poměrně náročný a dokáže být účinnější, než běhání. Při skákání zaměstnáte většinu svalů včetně těch, co příliš nevyužíváte, jako jsou vnitřní zádové a břišní svaly, u některých lidí málo procvičované kvůli sedavému zaměstnání.

Nezapomínejte také na vaše chodidla, ta nesou celou tělesnou schránku po celý život a je na ně vyvíjen enormní tlak, zvláště u lidí obézních velmi trpí podélná i příčná klenba. Klenbu je vhodné posilovat chůzí naboso a přiznejme si, že příliš často máme nohy uzavřené v obuvi a bosí našlapujeme jen zcela výjimečně. Skákejte na trampolíně naboso, zaměstnáte tím svaly chodidel, které tvorbu klenby výrazně podporují.